Stokerijstraat 9 - 8800 Roeselare - Tel. 051 21 05 02

Archief: bruisend dagboek 2007 - 2008

Heb je zelf ook iets te melden voor dit dagboek? Contacteer dan de webmaster.

Archief: - foto's 2007 - 2008
  - dagboek 2006 - 2007
  - foto's 2006 - 2007

Vrijdag 27 juni
We wensen iedereen een prettige en deugddoende vakantie! Tot volgend schooljaar.

Dinsdag 10 juni
De laatste loodjes... De laatste examenperiode van dit schooljaar is gestart voor de leerlingen van de derde graad. De andere starten met hun laatste examens in de loop van de komende dagen. We wensen allen heel veel succes!
Tijdens het klasuur was het de beurt aan de leerlingen van de eerste graad om de dankviering bij te wonen. Na de viering werden mevrouw Rilhof en mevrouw Vaneyghen door de leerlingen bedankt. Deze twee leerkrachten nemen op het einde van het schooljaar immers afscheid van Barnum. Na een lange carrière gaan zij op pensioen.

'Music for klutters': de tegenprestatie'Music for klutters': de tegenprestatie'Music for klutters': de tegenprestatieVrijdag 6 juni
Als tegenprestatie voor de geslaagde benefietactie "Music for klutters" van de leerlingenraad (Lees meer.) geven de leerkrachten deze namiddag verkleed les. Tijdens de voorbije weken konden leerlingen voor minstens veertig eurocent een verzoeknummer aanvragen en deze liedjes werden tijdens de middagpauzes gespeeld. Op die manier moesten de leerlingen 200 euro verzamelen voor Bert Begein. De kaap werd nipt gehaald en dus stonden de leerkrachten verkleed voor het schoolbord. Met het ingezamelde geld kan Bert Begein de projecten van Jeanne Devos in India steunen.

Dinsdag 3 juni
Tijdens het klasuur gingen de leerlingen van de tweede graad naar de sfeervolle dankviering in de kapel.

Vrijdag 30 mei
Vandaag stond "Music for klutters" helemaal in het teken van de foute muziek: liedjes zoals de "Vogeltjesdans", de "Pizzahut", "Pour un flirt avec toi", de "Macarena"... zorgden voor heel leuke momenten waarin heel wat meegedanst en meegezongen werd! Uiteindelijk werd "Music for klutters" afgesloten met het spetterende "Thank you for the music", het bekende ABBA-liedje dat Bert Begein himself aanvroeg om iedereen die hem gesteund had te bedanken.

Donderdag 29 mei
Music for klutters, vervolg... Na een succesvolle eerste versie eind april wordt dit mooie intitiatief van de leerlingenraad nu vervolgd. De leerlingen zouden heel graag 200 euro inzamelen. Dit is nog steeds ten voordele van Bert Begein en Jeanne Devos. Indien dit bedrag wordt gehaald, zullen sommige leerkrachten een tegenprestatie leveren. Dan zullen ze verkleed les geven. Natuurlijk willen alle leerlingen dit wel eens meemaken!

Woensdag 28 mei
Vier ploegen van telkens 4 Barnummers namen deel aan het Provinciaal kampioenschap badminton voor ploegen. De miniemen jongens werden 3e, de miniemen meisjes behaalden zilver. De cadetten meisjes eindigden op een gedeelde 2e plaats en de scholieren meisjes wonnen net zoals vorig jaar goud!
Er werd ook gevoetbald. Tijdens een tornooi tussen verschillende scholen van de regio Roeselare behaalden onze sporters mooie resultaten.

Dinsdag 27 mei
In een Zuid-Duits stadje wordt een meisje vermoord. Inspecteur Bert Melzig staat voor een raadsel. Het is namelijk niet de eerste keer dat dat gebeurt. Heeft hij hier te maken met een seriemoordenaar? Ondertussen is Caro, de vriendin van Jette en Merle, verliefd geworden op een geheimzinnige jongeman. Als ook het lijk van Caro gevonden wordt, speelt Jette een gevaarlijk spelletje...
Toneel 'De aardbeienplukker'Met dit gegeven, naar het boek van de Duitse schrijfster Monika Feth, maakten de leerlingen van 3 GrLa en 3 Gr een heus toneel met als naam : "De aardbeienplukker". Na lange weken van repetitie konden zij het vandaag om 11 u voorstellen voor hun jaargenoten en om 20 u 's avonds voor ouders, leerkrachten en sympathisanten. Beide voorstellingen, die ook doorspekt waren met zelf gebrachte muziekstukjes, konden op veel bijval rekenen, zowel van de medeleerlingen als van de ouders, van wie er enkelen in hun spruiten onvermoed talent ontdekt hebben.

Voor de derde graad ging de dankviering door.

Donderdag 22 mei
Tijdens de middagpauze organiseert de leerlingenraad een zangstonde. In alle liedjes komt het thema "water" aan bod. Deze activiteit past in het kader van de waterweek van MOS.

Landelijk kampioenschap atletiekWoensdag 21 mei
Tijdens het landelijk kampioenschap atletiek behalen onze leerlingen schitterende resultaten. Sien Depuydt (3 La a) werd derde in haar reeks op de 100m, maar mocht net geen finale lopen. Direct daarna mocht ze nog 2x verspringen. Dit deed ze voortreffelijk (4m52) met een 6de plaats als resultaat. Ondertussen was Loes Hubrecht (2 MoWe a) bezig met een gouden medaille aan het veroveren in het hoogspringen. Als extra kers op de taart veroverde Loes ook een bronzen medaille in het verspringen. De derde medaille was voor Lies Lecluyse (3 WET). Zij mocht een zilveren medaille meenemen richting Roeselare! Proficiat! Bekijk de foto's.

Dinsdag 20 mei
Tijdens het klasuur worden klasfoto's genomen van onze afscheidnemende zesdejaars.
Tijdens de middag was het aan 5 LaMt en 5 GrLa om de brooddoosdag te organiseren. Ze besloten om leerlingen die in orde waren te belonen met snoep. Leerlingen die te veel vervuilende verpakking bij hun middagmaal meehadden, werden gestraft. Ze bonden hun handen samen. Deze brooddoosdag was opnieuw een groot succes.

Maandag 19 mei
Deze week wordt de waterweek van MOS in Barnum. Een groot waterhuis op het Forum, tijdens de voorbije paasvakantie geschilderd door de MOS-leden, toont hoeveel water we verbruiken in bad, op het toilet, in de keuken... Een toren met emmers bij de ingang van de school toont de hoeveelheid water die een gemiddelde Belg per dag nodig heeft. Dagelijks wisselende panelen zullen de leerlingen ook attent maken op het waterverbruik in het dagelijks leven en in de industrie. Proper water... levensbelangrijk!

Bezoek afvalverwerkend bedrijfDinsdag 13 mei
Om leerlingen van het eerste jaar bewuster te maken voor het milieu, bezoeken sommige klassen vandaag het afvalverwerkend bedrijf Vanheede. De andere klassen zullen morgen aan bod komen. De leerlingen worden er geconfronteerd met de hoeveelheid afval die in Roeselare wordt opgehaald. Dat het niet om een klein beetje afval gaat, werd al heel snel duidelijk. En dan hebben ze enkel nog maar de Roeselaarse afvalberg gezien! Afvalpreventie is dus heel belangrijk, maar ook het sorteren van afval is nodig. Gesorteerd afval kan veel gemakkelijker verwerkt en gerecycleerd worden. Bekijk de foto's.
Het aandachtsveld AFVAL van MOS stond ook in de kijker in het vijfde jaar. De leerlingen van het vijfde jaar namen vandaag namelijk deel aan een afvaldebat van twee uur. Een vertegenwoordiger van Green Belgium kwam het debat leiden. Er werd gewerkt rond stellingen waarvoor de leerlingen zoveel mogelijk argumenten moesten zoeken. Een film over het afvalprobleem zorgde voor nog wat extra argumentatiemateriaal. Daarna kon het echte debat beginnen...

Excursie 1ste jaarExcursie 2de jaarExcursie 3de jaarVrijdag 9 mei
Het is heel stil in en rond de schoolgebouwen van Barnum, de speelplaatsen zijn leeg... Alle leerlingen zijn vandaag immers op excursie. De eerstejaars bezoeken de Koninklijke Musea voor Kunst en Geschiedenis in Brussel waar ze een rondleiding krijgen in de afdeling over Egypte. Daarna is er tijd voor ontspanning in Walibi. De tweedejaars wandelen eerst rond in Brugge waar ze een vragenlijst moeten beantwoorden. Ook voor hen staat tijdens de namiddag een pretpark op het programma, namelijk Bellewaerde. De leerlingen van het derde jaar reizen met de trein naar Gent. Daar loodst een gids hen door de historische stad van Jacob van Artevelde. Ze gaan er op zoek naar de Gentse mythen en sagen. Tijdens de namiddag is het tijd voor een theaterworkshop. Onze vierdejaars vinden we in Antwerpen terug. Aansluitend bij de lessen geschiedenis krijgen zij een rondleiding in het Plantin-Moretus-museum en trekken zij door deze historische stad. Ook worden zij geïntroduceerd in de moderne kunst in het openluchtmuseum Middelheim. De vijfdejaars verkennen de Franse stad Rijsel en het Palais des Beaux Arts. Naar aanleiding van de lessen aardrijkskunde werken de laastejaars tijdens hun excursie rond de thema's Binnen-Vlaanderen, Borinage en "entre Sambre et Meuse".

Woensdag 7 mei
Vandaag ging het basket 3 on 3 tornooi voor de kern Roeselare door in de sporthal van het VTI Roeselare. Onze school was tevens van de partij en werd vertegenwoordigd door Shanna Degryse, Margot Deturck en Alexandra Vermeersch die samen de ploeg cadetten meisjes aangeslotenen vormden. Bekijk de foto's.
Het interscholair kampioenschap tafeltennis ging ook door. Twee jongens verdedigden de eer van Barnum: Maximilien Demeyere en Mathieu Desmet. Mathieu behaalde zelfs een zilveren medaille. Bekijk de foto's.

Maandag 5 mei
In het kader van het e-learning project Planeet Zee van het Vlaams Instituut voor de Zee wonnen de leerlingen van 5 LaWe, GrWe en MtWe een prachtige prijs. Ze werden uitgenodigd om vandaag mee te varen op het onderzoeksschip de Zeeleeuw en als extraatje kregen ze een duikinitiatie. Het werd een dagje om nooit te vergeten! Bekijk de foto's.

Music for kluttersDinsdag 29 april
"Music for klutters", de actie van de leerlingenraad voor Bert Begein, werd vanmiddag afgerond. De laatste aangevraagde liedjes schalden door de boxen. Er zal echter nog een vervolg aan deze actie gebreid worden. Als er meer dan 200 euro ingezamld wordt, dan zullen sommige leerkrachten zelfs een tegenprestatie leveren. Meer nieuws volgt later!

Maandag 28 april
De vijfdejaars vertrekken voor een driedaagse excursie naar Londen. Daar bezoeken ze onder andere het Science Museum, het Natural History Museum en het British Museum. Natuurlijk krijgen ze ook Downing Street, Big Ben, the Houses of Parliament, Westminster Abbey, Buckingham Palace, de koninklijke parken en nog veel meer te zien.
De zesdes bezoeken Parijs. Een bezoek aan het Louvre, flaneren op de Champs-Elysées, een klim tot in de top van de Eiffeltoren, de Notre Dame, een boottocht op de Seine... drie dagen Parijs zijn heel snel gevuld.

Woensdag 23 april
Dankzij de inspanning van vooral de leerlingen van 6 Economie-Moderne Talen werd Barnum ook dit jaar geselecteerd voor de finaleronde van de Knack interscholenstrijd. Maar bijna kregen we geen volledig team samen voor de finale: woensdagmiddag blijkt zowel voor leerlingen als leraren een zeer drukke namiddag te zijn. Uiteindelijk waren deze mensen bereid om voor Barnum te strijden: Lies D'hondt (6 LaMt), Isabelle Laperre (6 EcMt), Fien Lefere (5 LaMt) en de leerkrachten Daphne Vercruysse en Peter Carly. Deze groep behaalde er... de derde plaats! Proficiat! Lees meer.
Provinciaal kampioenschap atletiekVijftien barnummers nemen deel aan het provinciaal kampioenschap atletiek. Drie leerlingen behaalden een plaats voor het landelijk kampioenschap op 21 mei. Bekijk de foto's.

Dinsdag 22 april
In het kader van de lessen aardrijkskunde trekken de leerlingen van het eerste jaar vandaag en de volgende dagen per klas op fietsexcursie.
In het klasuur kwamen mensen van de werkgroep Roemenië op bezoek. Voor de vijfdes vertelden zij over hun ervaringen in bergdorpjes, waar Roma-zigeuners geen verwarming, stromend water en zelfs geen behoorlijke behuizing hebben. Met tien een ruimte bewonen van 6 m op 10 betekent dan je kleren in een plastic zak aan het plafond hangen. Een tweede klas werd uitgedaagd om een gebouwtje met lucifers in mekaar te knutselen. Dat kunnen zij ruilen voor een gelijkaardig werkje dat binnenkort rechtstreeks uit Roemenië komt. Een vierde en een derde klas luisterden naar informatie met beeldmateriaal. En twee eerste klassen speelden een ganzenbordspel over de Roma. De opbrengst van de MOS-boekenbeurs (148,50 €) gaat naar voedsel-, water- en onderwijsprojecten.
Vandaag en de volgende twee dagen trekken Jill en Emma (6 GrLa), Rebekka (5 LaWi) en Hélène (5 GrLa) met de Europese Beweging naar Luxemburg en Straatsburg voor een vervolmakingscursus in verband met de Europese Gemeenschap. Ze volgden in november al een eerste vormingsweekend 'Bestemming Europa' in Brussel. Deze keer zullen ze nog meer over Europa kunnen ontdekken.

Musci for kluttersMaandag 21 april
Twee middagen waren niet genoeg om alle aangevraagde liedjes in het kader van "Music for klutters" af te spelen. Ook tijdens de volgende dagen zal muziek te horen zijn. Bekijk de foto's.

Zaterdag 19 en zondag 20 april
Dit weekend gingen de infodagen door. Heel wat leerlingen van het zesde leerjaar en hun ouders kwamen kennismaken met onze school.
Ook het 41ste internationaal interscholentornooi krachtbal ging door in Brugge. Hoewel onze leerlingen niet altijd even veel ervaring hadden als hun tegenstanders, hebben ze zich niet zomaar laten doen. Het werd een geslaagd krachtbalweekend voor alle deelnemers. Bekijk de foto's.

Excursie naar de WesthoekDonderdag 17 april
De vijfdejaars vertrokken op excursie naar de Westhoek. In het kader van de geschiedenislessen werden zij geconfronteerd met het oorlogsverleden van deze streek. De Eerste Wereldoorlog heeft er diepe sporen achter gelaten.
Vanmiddag werden de eerste liedjes gedraaid in het kader van "Music for klutters", een actie van de leerlingenraad. Met het ingezamelde geld willen zij de actie van Bert Begein steunen. Deze volledig verlamde jongeman zamelt geld in voor Jeanne Devos en haar projecten in India.
's Avonds organiseerde de ouderraad een tapasavond voor ouders van vierdejaars. Deze leerlingen moeten immers hun studiekeuze voor de 3de graad maken. Eerst kregen de ouders heel wat informatie over de studiemogelijkheden in de derde graad en daarna kon iedereen genieten van heerlijke tapas. Bekijk de foto's.

Woensdag 16 april
Vandaag namen 15 ploegen van 4 leerlingen deel aan de atletiekestafettes te Roeselare.

Afrikaanse dansDinsdag 15 april
Een opzwepende afsluiter van het seminarie "Congo en de wereld". Birgit Leenknegt en Lize Decorte van 5 EcMt kozen het subthema cultuur en werkten rond kledij en dans. Zij nodigden hun contactpersoon Mireille uit voor een initiatie Afrikaanse dans. Alle vijfdes gingen uit de bol tijdens de eerste helft van het klasuurtje. Bekijk de foto's.

Tijdens het klasuur gaf de leerlingenraad uitleg bij hun actie "Music for klutters", waarbij leerlingen liedjes kunnen aanvragen in ruil voor centen.
De leerlingenraad wil namelijk geld inzamelen voor Bert Begein. Deze jongeman is pas 30 geworden. Vele jaren geleden raakte hij door een ongeluk volledig verlamd: hij kan enkel nog spreken en via oogbewegingen een computer bedienen. Hoewel hij volledig verlamd is, wil hij zijn verjaardag niet zomaar voorbij laten gaan. Daarom engageert hij zich om geld in te zamelen door 30 opdrachten uit te voeren. Met dit ingezamelde geld wil hij Jeanne Devos steunen. Zij is actief in India en kan dit geld dan ook goed gebruiken om de plaatselijke bevolking te helpen in hun strijd tegen armoede.
Na een korte uitleg werd een video getoond waarin Bert Begein zelf uitleg gaf over zijn actie en het werk van Jeanne Devos. De leerlingen konden deze middag al liedjes aanvragen en de verzoeknummers zullen volgende donderdag en vrijdag worden gedraaid.

Finale jeugdolympiadeZaterdag 12 april
Vanochtend stonden 33 dappere Barnummers om 8u.20 aan de schoolpoort! Ze reden naar Gent waar iedereen kon proberen om een gouden medaille te behalen in een sporttak naar keuze. Daar ging immers de finale van de jeugdolympiade door. Hoewel de normen om goud te behalen hoog lagen, verzamelden de Barnummers in totaal maar liefst 28 gouden medailles. Een welgemeende proficiat aan alle deelnemers!

Donderdag 10 april
18 leerlingen van 4, 5 en 6 vertrekken vandaag naar het toneelfestival in Gent, georganiseerd door de vzw Roeland. Daar zullen ze hun Engelstalig toneelstuk voorstellen aan een internationaal publiek. Vanzelfsprekend krijgen onze leerlingen ook andere toneelstukken te zien van scholen uit ons land, Nederland, Frankrijk, Engeland, Spanje, Hongarije en Roemenië. Na elke voorstelling volgt dan een bespreking met alle deelnemers. Verder volgen ze ook theaterworkshops. De voertaal tijdens dit festival is uiteraard Engels.
MOS en Mondiaal werken samen tijdens de tweedehandsboekenbeurs. Sommige boeken moeten we niet zomaar weg gooien: ze verdienen immers een tweede leven. De opbrengst van deze verkoop gaat naar een goed doel, nl. de Romazigeuners in Roemenië. Ook morgenmiddag worden nog tweedehandsboeken verkocht.

MountainbikeWoensdag 9 april
Het derde trimester is nog maar pas begonnen en er wordt alweer gesport. Zestien enthousiaste leerlingen en hun vier begeleiders vertrokken onder een stralende zon naar de velden van het Sint-Lodewijkscollege in Brugge. Daar namen 3 ploegen van Barnum deel aan het SVS-krachtbaltornooi.
Twee jaar geleden werd op Schiervelde een mountainbikeparcours aangelegd. Martijn De Meester uit het tweede jaar ging het terrein enkele keren verkennen en won verdiend de wedstrijd in zijn leeftijdscategorie.

Opruimactie zwerfvuilDe leerlingen van de tweede graad konden in het kader van hun milieukaart deelnemen aan een opruimactie van zwerfvuil in de buurt van de school. Onder een stralend zonnetje en met veel gegiechel en getater werd weer heel wat vuil verzameld.

Dinsdag 8 april
Sinds oktober werken 18 enthousiaste leerlingen van 4, 5 en 6 aan een eigen toneelstuk onder de professionele leiding van onze regisseur Thomas Koopmans. Vanuit improvisatieoefeningen baanden ze zich een weg naar een mooi, persoonlijk script. Hun eigen gevoelens en hun kijk op de liefde en de wereld komen aan bod. Vandaag werd het resultaat van hun maandenlang improviseren en repeteren getoond aan de buitenwereld. Tijdens het klasuur konden de medeleerlingen van deze 18 leerlingen genieten van een 40 minuten durend Engels toneel. 's Avonds was het dan de officiële première voor ouders en andere geïnteresseerden. Volgende donderdag vertrekken ze naar het toneelfestival in Gent, georganiseerd door de vzw Roeland.

WaterhuisPaasvakantie
De MOS-groep blijft actief, zelfs tijdens de paasvakantie. Zowel de eerste als de tweede week kwamen ze met de groep samen. Dit jaar mochten ze hun schilderstalenten laten botvieren bij het schilderen van het 'Waterhuis' van de poster van Aquafin. De Palaestra deed ditmaal dienst als schildersatelier. Een stevige gezamelijke picknick 's middags op school zorgde voor de nodige sfeer en energie.
De MOS-groep is erin geslaagd de poster uit te vergroten tot een prachtig huis, waar in iedere kamer de hoeveelheid verbruikt water wordt vermeld. Bedoeling is om het 'Waterhuis' tijdens de waterweek op school in mei op het Forum te etaleren zodat iedereen zich bewust wordt van het waterverbruik op een doordeweekse dag in huis. Misschien zet het de leerlingen ook aan om wat zuiniger met water om te springen.

Vrijdag 21 maart
De laatste dag van het tweede trimester... Na een sfeervolle paasviering kunnen de leerlingen genieten van een welverdiende paasvakantie.

Dinsdag 18 maart
Terwijl de leerlingen van de eerste en tweede graad nog examens hebben, nemen de leerlingen van het vijfde jaar vandaag en volgende donderdag deel aan "Alles met de bal". Zij begeleiden leerlingen uit de tweede graad van het basisonderwijs bij allerlei sportactiviteiten met de bal.

Woensdag 12 maart
Voor de eerste en tweede graad is dit een drukke periode: examens. De derde graad krijgt enkel examens voor de hoofdvakken. Voor hen gaan de lessen daarna gewoon door. Op deze manier worden zij stapsgewijs voorbereid op het semestrieel systeem van het hoger onderwijs, waar examens halfjaarlijks in plaats van drie keer per jaar plaatsvinden.

Afscheid van mevrouw GesquiereDinsdag 11 maart
De leerlingen van het tweede jaar namen tijdens het klasuur afscheid van hun leerkracht Frans, mevrouw Gesquiere. Op het einde van dit trimester gaat zij immers op pensioen en dit wilden de leerlingen niet zomaar voorbij laten gaan. Ze verrasten haar met een afscheidsshow. Klassieke muziek, dans, acrobatie... een gevarieerde show die ze zeker nooit zal vergeten. Ze zal dan ook zeker gemist worden. Het ga je goed, mevrouw Gesquiere! Bekijk de foto's.

Maandag 3 maart
Een sober maal... Enkel brood en tomatensoep, dit kregen onze leerlingen deze middag voorgeschoteld. Lekker, maar sober. De opbrengst van dit maal gaat naar een project in Indië waar mevrouw Cluyse al een inleefreis heeft gemaakt. Dankzij de steun van Barnum werd er al een nieuw ziekenhuis gebouwd, maar we willen nog meer steun bieden. Op deze manier kan de gezondheidszorg in de regio van dokter Arup nog verder uitgebouwd worden.

Woensdag 27 februari
Tijdens het landelijk kampioenschap zwemmen werd Lotte Hubrecht (4 We) achtste. Ze zwom 50 meter schoolslag in 41 seconden en 77 hondersten.

Dinsdag 26 februari
Mevrouw Cluyse gaf tijdens het klasuur uitleg over haar inleefreis naar Indië. De opbrengst van het sober maal gaat dit jaar immers naar een project in Indië. Mevrouw Cluyse leerde er dokter Arup kennen. Omdat de gezondheidsvoorzieningen in zijn regio niet goed zijn, wou hij een ziekenhuis bouwen. Dankzij de steun van Barnum is dit al gelukt, maar meer hulp is zeker nodig. Via het sober maal (volgende maandag) kunnen we ook een steentje bijdragen.

Barnum bruistBarnum bruistZondag 24 februari
Vandaag ging "Barnum bruist" door. De ouders van onze leerlingen werden uitgenodigd om een wetenschappelijke wandeling door de school te maken. Zo konden ze zelf ervaren wat de leerlingen van het eerste jaar op de wetenschapsdag hebben meegemaakt. Het werd een boeiende tocht door de school en de wetenschap!
Bekijk de foto's.

Vrijdag 22 februari
In het kader van de jeugdolympiade konden de leerlingen vanmiddag lessen Chinees volgen. Natuurlijk was dit slechts Chinees voor beginners, maar op deze manier zijn ze alvast beter voorbereid op de echte Olympische Spelen later dit jaar in Beijing.
Deze middag organiseerde de pastorale werkgroep een koffiestop voor Broederlijk Delen. De leerlingen konden genieten van een glaasje fruitsap, een tasje koffie, een stukje cake of een wafeltje. De opbrengt van 123,25 euro gaat naar Haïti waar Broederlijk Delen dit jaar actie voor voert. Dank je wel aan iedereen die zijn bijdrage heeft geleverd.

Donderdag 21 februari
De jeugdolympiade werd afgesloten met een echte slotceremonie. Een show vol spektakel, met acrobatie, muziek en dans... Natuurlijk werden de Olympische medailles ook officieel uitgereikt. Nu konden de leerlingen alleen bronzen medailles verdienen. De leerlingen die zo'n medaille hebben behaald, kunnen proberen om een zilveren en misschien zelfs een gouden medaille te behalen. Daarvoor kunnen ze deelnemen aan wedstrijden die later zullen doorgaan.
's Avonds was er een ouderavond rond het thema cyberpesten. Cyberpesten is immers een nieuwe vorm van pesten waar onze leerlingen steeds meer mee worden geconfronteerd. Dit was een organisatie van de ouderraad.

Woensdag 20 februari
Enkele leerlingen van de eerste graad speelden een wedstrijd krachtvolleybal.

Maandag 18 februari
Vandaag ging de themadag van de 4des door. Een dag waarin de leerlingen leerden omgaan met mensen met een lichamelijke handicap.
Bekijk de foto's.

Dikke-truiendag 2008Vrijdag 15 februari
De leerlingen kregen gisteren door de leerkracht van het eerste lesuur al wat uitleg en duiding bij de dikke-truiendag van vandaag: we willen als school de Kyoto-norm onder de aandacht brengen en het is belangrijk dat we rationeel omgaan met energie. Hadden we de hele dag de verwarming 1 ° lager gezet, dan hadden we met de school ongeveer 40 euro energiekosten bespaard en was de CO2 uitstoot met 145,35 kilogram gedaald. Maar zoals het echte Barnummers past deden we beter: de verwarming ging volledig af!

Woensdag 13 februari
De eerste sportactiviteiten van de jeugdolympiade starten vroeg: nog voor het eerste lesuur is er ochtendgymnastiek. De ideale ontspanning om de lessen met een fris hoofd te kunnen starten. Zelfs de oude Romeinen waren al van deze wijsheid op de hoogte: mens sana in corpore sanum (= een gezonde geest in een gezond lichaam). Tijdens de dag kwamen nog andere sporten zoals wielrennen, voetbal en basketbal aan bod.

JeugdolympiadeJeugdolympiadeDinsdag 12 februari
Zoals bij de echte Olympische Spelen (later dit jaar in Beijing) werd ook de jeugdolympiade van Barnum met een officiële plechtigheid geopend. Na een toespraak - jawel, in het Chinees met een professionele tolk erbij - werd de jeugdolympiade samen met hardloopster Veerle Dejaeghere, judoka Ulla Werbrouck, hardloper Pieter Desmet en nog enkele bekende atleten ingelopen. Daarna opende de gouverneur van West-Vlaanderen, Dhr. P. Breyne, officieel de jeugdolympiade van Barnum. Natuurlijk werd ook de Olympische vlam aangestoken. Lees meer.

De eerste graad ging de Spaanse film "El bola" bekijken. Een aangrijpende film waarin het thema kindermishandeling op een aangrijpende manier aan bod komt.

Maandag 11 februari
Grote werken in Barnum. De ramen van het D-blok worden er immers uit gehaald en vernieuwd! Het enkel glas wordt vervangen door dubbel glas. Op deze manier zullen de klaslokalen veel beter geïsoleerd zijn. De MOS-groep ziet dit graag gebeuren.

GedichtendagDonderdag 31 januari
De Gedichtendag ging niet onopgemerkt voorbij aan de creatievelingen van 4 La b. Iedere leerling ging op zoek naar drie leuke, ontroerende, bijzondere gedichten voor hem of haar. Dat leverde een boeiende leesronde op, waarna een selectie gebeurde van teksten die vandaag letterlijk in de kijker werden gezet.

  • Een groep maakte een gedichtenboom (recycleerde een kerstboom) met kleur en fleur, en een uitdagende wedstrijdvraag.
  • In de Orangerie viel de "verbeelding" van een liefdesgedicht te bewonderen.
  • Het restaurant was "the place to be". Een waslijn die begon met een Cupidootje dat een gedicht van Bart Moeyaert in hartjes afschoot: "Ik mag je, neen, ik moet je…" Iedereen die in de stemming geraakt was, kon op een hartje een lief woordje neerpennen. En die hartjes krijgen dan weer een plaats op Valentijn.
  • Je kon in het restaurant ook genieten van een live-act van de sprankelende "marcellekens": vier dames die een tekst ten gehore brachten over - wat dacht je? - de liefde.
  • En de kok serveerde lettersoep dankzij de inkopers van de 4 Lab!

Affiche "Tsjechov in love"Alle zesdejaars keken opgetogen uit naar de voorstelling "Tsjechov In Love" die vandaag in De Spil speelde. Een stuk dat uitging van theatergezelschap "Het Ongerijmde" waarin toch wel grote acteurs meedraaien. De zoon van de alomgekende Jan Decleir, Jenne, was één van de vier artiesten die de voorstelling verzorgden. De anderen waren Danny Timmermans en zijn zus, Machteld, en Kadèr Gürbüz. Hun acteerprestaties waren al voor een deel bij de zesdes gekend en zodoende hadden ze hun verwachtingen hoog ingesteld. De groep van vier heeft hen allerminst ontgoocheld. Het stuk was heel dynamisch en het tempo van de opvoering werd steeds hoger en hoger opgedreven. "'Tsjechov In Love" is tot stand gekomen zonder de hulp van een regisseur. De vier acteurs hebben de hele opvoering zelf gecreëerd. Een sterke voorstelling met bijzonder goede spelers!

Dinsdag 29 januari
De leerlingen van 5 LaMt en 5 GrLa kregen tijdens het klasuur uitleg van Dhr. Scheirlinck over de verschillende mogelijkheden om het rijbewijs te behalen (MOS-thema verkeer). Velen ontdekten ook voor de eerste keer de belangrijkste onderdelen van een auto. Voor de overige vijfdejaars wordt deze uitleg nog een aantal keer herhaald tijdens de klasuurtjes van februari.
Deze middag werden de boterhameters in het restaurant verplicht te passeren voorbij de 'medische brooddooscontrole' van 5 MtWe en 5 MtWi. Wetenschappers in labojassen inspecteerden alles nauwkeurig. Leerlingen die een gevaar vormden voor het milieu en de gezondheid van de anderen (met plastiek en aluminiumfolie) werden in quarantaine geplaatst om hun boterhammen op te peuzelen.

Maandag 28 januari
Vandaag trokken alle derdes naar De Spil om de voorstelling "Minotuarus" bij te wonen. Bijna iedereen kent de Griekse mythe. Koning Minos van Kreta was in het bezit van een mythologisch wezen dat half mens en half stier was: de Minotaurus. Deze voorstelling werd verteld vanuit het standpunt van die Minotaurus. Het was geen klassieke theatervoorstelling, maar er werd gespeeld, gezongen en gedanst door 4 vertellers. Samen brachten ze een muzikaal dansspektakel met tekst.

Vrijdag 25 januari
De leerlingen van het vierde jaar hielden deze week weer een actie tegen het wildparkeren in de buurt van de schoolpoort. Gewapend met flyers spraken ze de foutparkeerders aan.

Donderdag 24 januari
Vanavond organiseerde de ouderraad van Barnum een voordracht rond het thema "HPV (humaan pappilomavirus) en het baarmoederhalskankervaccin" door doctor Geert Vlaemynck. Nadien werd er een glaasje en een broodje aangeboden.

Woensdag 23 januari
Elk jaar organiseert het Arpinocomité een olympiade Latijn voor zesdejaars. Dit jaar ging de wedstrijd door in Barnum. Deelnemers kregen drie uur de tijd om zich over een tekst van Cicero (dit keer een brief met als thema vriendschap) te buigen en in vlot Nederlands om te zetten. Zeven leerlingen uit onze zesde Latijnse klassen gingen de uitdaging aan. En nu duimen voor een nominatie!
Op 4 plaatsen in de provincie werden voorrondes tafeltennis georganiseerd. Deze wedstrijden stonden open voor niet-aangesloten tafeltennissers. Acht Barnummers spoorden naar Torhout om hun tornooi te betwisten. Vier van hen plaatsten zich voor het provinciaal kampioenschap op 27 februari. Proficiat aan Maximilien Demeyer, Silke Vandecasteele, Laurence Vanhecke en Justine Cocquyt!
Er werd ook minivoetbal gespeeld door miniemen en scholieren.

Dinsdag 22 januari
Tijdens het klasuur kregen de leerlingen van het vijfde jaar de DVD van de theatermonoloog "FLITS" te zien. Dit past in het thema verkeer van MOS. "FLITS" is een theatermonoloog van de vzw Ouders van verongelukte kinderen en onderwerpen zoals alcohol en rijden, overdreven snelheid, beginnende chauffeurs, gedrag van passagiers in de wagen... komen erin aan bod.
De leerlingen van de tweede graad bekeken de film "Ben X" in de Cityscoop. Een film over autisme, een film die doet nadenken... Voor de kijkers is 'autisme' geen vreemde 'aandoening' meer, maar een realiteit waaraan ze zich moeten aanpassen. De leerlingen van de tweede graad hebben immers meer zicht gekregen op iemand die 'anders' is en moet functioneren in de echte, harde wereld van een technische school.

100 dagen100 dagenVrijdag 18 januari
100 dagen... Nog 100 dagen en onze zesdejaars verlaten Barnum om nieuwe wegen op te zoeken. Zoals de traditie het wil, moest dit gevierd worden! Voor deze gelegenheid waren de zesdes prachtig uitgedost. Alle leerlingen konden tijdens de korte speeltijd genieten van een voorproefje van de 100-dagen-show op het forum. Hierna brachten de zesdejaars een bezoekje aan de kleuterschool waar de kleutertjes vol bewondering keken naar de speciale kledij van onze zesdes. Nadien konden onze laastejaars zelf genieten van de receptie die hen door de directie werd aangeboden. Na een klassikaal middagmaal en een algemene repetitie werd de dag afgesloten met een show vol dans en humor.
Bekijk de foto's.

Woensdag 16 januari
Deze namiddag was er de eerste ronde van de wiskundeolympiade. Wij hadden op school 39 leerlingen van de 2de en de 3de graad die zich wilden verdiepen in de soms moeilijke, maar ook uitdagende vragen. Ondertussen zit iedereen nog volop in spanning over het resultaat: heb ik de tweede ronde gehaald? Ben je bij de besten, dan mag je naar de tweede ronde. Maar uiteraard is het niet alleen daarom te doen. Meedoen is belangrijker dan winnen.

Donderdag 10 januari
De zesdejaars trekken naar de Sid-in beurs. Deze beurs wil de leerlingen informeren over verdere studiemogelijkheden in het Hoger en Universitair Onderwijs.

VolleybalWoensdag 9 januari
Opnieuw volleybal! Gisteren trainden onze miniemen nog in een vriendschappelijke wedstrijd tegen leerkrachten, vandaag was het weer volle ernst. Er werden 2 wedstrijden gespeeld te Aarsele. Eerste wedstrijd tegen een school uit Poperinge: setstand 2-1 (winst voor Barnum). De tweede wedstrijd was tegen De Bron - Tielt (thuisploeg). Tijdens de eerste set werd de ware klasse van onze ploeg gedemonstreerd, maar in de volgende sets werd duidelijk dat De Bron ook een erg sterke ploeg had. Een 2-1 verlies was dus het resultaat. De coaches van dienst (A. Kluge en T. Vantyghem) waren heel tevreden met de geleverde prestaties!
In Roeselare en in Ardooie werd ook badminton gespeeld. Bij de niet-aangesloten badmintonspelers plaatsten Arjeta Aliu (voor de miniemen meisjes), Stephanie Quaegebeur en Soetkin Vantyghem (voor de cadetten meisjes) zich voor het provinciaal kampioenschap in Brugge op 20 februari. Bij de clubspelers werd Mathias Van Weehaeghe (1 La a) vijfde en behaalde Silke Vandecasteele (1 Mo b) zilver!

Dinsdag 8 januari
Milleniumdoelstellingen 2015Vandaag kregen de leerlingen van het eerste jaar uitleg over Vredeseilanden. De Afrikaanse boer wordt namelijk met uitsterven bedreigd. Deze boeren bewerken hun velden met zorg en duimen voor een goede oogst. Als de oogst lukt, hebben ze voldoende voedsel om het volgende jaar door te komen. Maar ze hebben ook schoolgeld nodig, geld om hun kinderen naar de dokter te laten gaan, geld om extra en gevarieerd voedsel te kunnen kopen... Om dat geld te verdienen, moeten ze een deel van hun oogst kunnen verkopen. Wat als dit niet lukt? Wat als hun landgenoten liever goedkope producten uit Europa kopen? De campagne rond de milleniumdoelstellingen 2015 "De tijd loopt" en Vredeseilanden vragen aandacht voor duurzame landbouw en rechtvaardige wereldhandel. Alleen dan kan de Afrikaanse boer overleven. De leerlingen luisterden met veel aandacht en waren dan ook heel enthousiast om te helpen: zij zullen sleutelhangers van Vredeseilanden verkopen als steun voor de Afrikaanse boeren.

's Middags werd er een volleybalwedstrijd gespeeld tussen leerkrachten en leerlingen. De leerlingen van het 2e jaar namen bij de start een heel ruime voorsprong, maar uiteindelijk werd het toch een nipte overwinning: ze wonnen de eerste set met 25 - 27. Tijdens de eerste helft van de tweede set ging het gelijk op. Uiteindelijk won de leerkrachtenploeg deze set met 25 - 16.

KerstvieringVrijdag 21 december
Op de laatste dag van het eerste trimester ging een sfeervolle kerstviering door. Tijdens deze viering met mooie teksten en muziek die door leerlingen werd gebracht, werd er eens stil gestaan bij die mensen die het tijdens deze kerstperiode minder goed hebben. Een video toonde ons dat er nog veel vooroordelen bestaan.
Tijdens de namiddag en de avond was er het oudercontact. Nadien werden de ouders en leerlingen uitgenodigd om te genieten van een heerlijke wafel met een beker Glühwein of warme chocolademelk.
Bekijk de foto's.

Dinsdag 11 december
Vandaag heeft de redactie van 't Liesseetje naar jaarlijkse traditie het eerste nummer overhandigd aan de heer directeur. Enkele vijfdejaars konden zich hier - ondanks de drukke examenperiode - even voor vrij maken. Dhr. Vroman verklapte dat hij stiekem al eens in de eerste drukproef gebladerd had en dat hij zich in elk geval op veel leesplezier verheugde.
Afscheid van mevrouw VansteenkisteDe leerlingen van het 1e moderne namen vandaag tijdens het klasuur afscheid van mevrouw Vansteenkiste. Na jarenlange inzet als leerkracht wiskunde gaat zij vanaf januari op pensioen. Voor mevrouw Vansteenkiste was dit hartverwarmend afscheid heel emotioneel. Ook de leerlingen zullen haar missen... Bekijk de foto's.

Donderdag 6 december
Start van de examenperiode voor de derde graad. De andere jaren starten met hun examens tijdens de komende dagen. We wensen iedereen veel succes tijdens deze drukke periode!

Vrijdag 30 november
Deze week was MOS weer heel actief. Prachtige affiches gemaakt door tweedejaars en een fietslichtlied deden het al vermoeden: op maandag- en vrijdagmorgen hielden enkele leden van de MOS-groep een fietslichtactie bij de poorten van de fietsenstalling. Zowel in de Stationsdreef als in de Stokerijstraat kregen leerlingen die zonder licht in het halfduister kwamen aangefietst een boetebon, gelukkig voor hen niet van de echte politie. De derde graad deed het betrekkelijk goed, maar vooral de leerlingen van de eerste en tweede graad beseffen nog niet ten volle het belang van goed gezien te worden.

Woensdag 28 november
Vandaag werd een volleybalwedstrijd gespeeld door de miniemen meisjes. Door het afhaken van Gistel streden ze tegen de Vrije Middelbare School om 3 winnende sets! Onze meisjes begonnen niet zo best aan de partij. Na een 4-0 achterstand schoten onze meisjes wakker. Al gauw kwamen we op voorsprong en dit werd niet meer uit handen gegeven. De eerste set was voor Barnum. Na het wisselen van speelhelft bleven onze meiden op hun elan verder gaan. Met nu en dan een mooie rally en puntjes voor Barnum, trokken ze ook de 2de set naar zich toe. Onder leiding van Julie Lekens, werd ook de 3de set gewonnen.

Dinsdag 27 november
Het speciale interventieteam 5 WeWi viel het restaurant binnen. Als echte snuffelhonden gingen ze op zoek naar verboden producten zoals plastiek en aluminiumfolie. Overtreders werden gebrandmerkt met een zwart kruis op het voorhoofd. Leve de brooddoos!

Week van de SmaakVrijdag 23 november
De "Week van de Smaak" werd vandaag op een smaakvolle manier afgerond. Alle leerlingen konden genieten van een heerlijk dessert: een ijsje van de Zoete Zonde.
's Avonds organiseerde de ouderraad naar jaarlijkse traditie de kaas- en wijnavond voor de ouders van onze eerstejaars. Ook hier waren de leerlingen van 4 Latijn C met hun "Week van de Smaak" aanwezig. Zij hadden smaakvolle aperitiefhapjes gemaakt.

Woensdag 21 november
Vandaag werd in Sint-Niklaas het landelijk kampioenschap veldlopen gehouden. Onze cadetten meisjes werden LANDELIJK KAMPIOEN VELDLOPEN! Een andere groep speelde twee volleybalwedstrijden.

Dinsdag 20 november
Om 7u.45 waren er al meer leerlingen op school dan anders. Leerlingen uit de eerste graad kwamen allemaal smullen van het Frans ontbijt. Woensdag- en donderdagochtend komen respectievelijk tweede en derde graad aan de beurt om deel uit te maken van dit Franse culinaire gebeuren. Ook leerkrachten kunnen meegenieten van dit ontbijt op school!
Tijdens de pauze van 15u. stond er voor de hele school een 'verrassing' op het menu: Tea Time with donuts! Een waar succes. De eetzaal zat vol met leerlingen die gezellig thee slurpten en wat de gratis donuts betrof, die werden in een mum van tijd verorberd!

Maandag 19 november
Na het weekend werden de activiteiten rond "Week van de Smaak" hervat. 's Morgens stond er opnieuw een sportieve warming-up op het menu en tijdens de middagpauze werden de smaakpapillen van de eerstes, tweedes en vierdes geprikkeld tijdens de 'Sneukelroute'.
Om 14u.30 stond er in De Spil voor de vierdejaars van Barnum een cultuurvoorstelling op het programma, getiteld "Guided by Noises". Dit is een productie van Klein Verhaal vzw in samenwerking met de provincie West-Vlaanderen. Zij hebben een cultureel totaalpakket gecreëerd van muziek, zang, dans, choreografie en verhalen, gebaseerd op het Russische balletstuk "Le sacre du Printemps"' met muziek van Igor Stravinsky en choreografie van Nijinsky. In 1913 werd dit balletstuk onthaald als een revolutionair ballet, dit zowel in de muziekwereld als de wereld van de dans en de choreografie. Inhoudelijk wou Stravinsky met dit stuk het offeren van een maagd als begin van de lente weergeven. Niet alleen het schandaal dat de première in Parijs met zich bracht, maar ook de thematiek van het ballet uit 1913, kwamen aan bod in deze moderne dansproductie onder leiding van Randi De Vlieghe. Rond hedendaagse muziek en moderne choreografie werd een verhaal opgebouwd rond een gemeenschap die bestaat uit zotten, gestoorden, verstotenen...

Dag van de NatuurZaterdag 17 november en zondag 18 november
Ook tijdens het weekend is MOS actief. Tijdens deze Dag van de Natuur namen heel wat leerlingen van de tweede graad deel aan de activiteiten op hun milieukaart.
Op zaterdag 17/11 konden de mensen van Natuurpunt Mandelstreke naar jaarlijkse gewoonte weer rekenen op wat helpende handen van leerlingen van Barnum. In het mooie en rustgevende kader van het natuurdomein de Kleiputten hielpen ze er bij het riet kappen en het controleren van de nestkastjes.
Op zondag 18/11 trok een bende Barnummers naar de Burgemeesterstraat in Oekene. Daar werd in de voormiddag een smulboomgaard aangeplant. Bekijk de foto's.

Week van de SmaakVrijdag 16 november
Vanmiddag werd er voor derdes, vijfdes en zesdes een 'Sneukelroute' georganiseerd. Maandag is het de beurt aan de eerstes, tweedes en vierdes van onze school. De leerlingen gingen met een deelnemersfiche op zoek naar lokalen waar er proefjes en opdrachten rond smaak plaatsvonden. Proeven van lekkere dingen? Dit betekent dat er natuurlijk ook gezonde dingen aan bod kwamen tijdens deze sneukelroute.

Donderdag 15 november
De "Week van de Smaak" ging van start met een ochtengymnastiektraining: een sportief oppeppertje alvorens de lessen aan te vangen. Elke dag een kwartiertje gymnastiek komt de spijsvertering zeker ten goede!
De zangstonde deze middag was een waar succes! Iedereen in Barnum wist nu dat er heel wat te doen was rond de "Week van de Smaak". En muziek en zang vielen in de smaak!
Meer over de "Week van de Smaak".

Maandag 12 november
Op vraag van de MOS-werkgroep kwam de politie de fietsen controleren. Van de 271 fietsen bleken er 80 niet in orde. Van 30 fietsen bleek ook de fietsverlichting niet in orde.
Vandaag genoten onze eerstejaars van een namiddag cultuur in de Spil. Ze waren er te gast bij theater Zamzam voor de voorstelling "Jonkvrouw". Het leven van Margaretha van Male, dochter van de graaf van Vlaanderen (14de eeuw), werd voor hen in een nieuw kleedje gegoten en omgetoverd tot het boeiende, grappige en aangrijpende verhaal van Marguerite van Male, een meisje met een onwrikbare wil en een onblusbare levenslust: brutaal, romantisch, avontuurlijk en onweerstaanbar sexy! Een meisje uit het verleden, maar tegelijk een meisje van vandaag! Na afloop was iedereen het erover eens: een sprankelende theatervoorstelling en een onvergetelijke namiddag!
De zesdejaars vertrokken op bezinning. Deze tweedaagse stond in het teken van "Exit". Lees meer.

Vrijdag 9 november
De eerstejaars konden tijdens de LO-lessen hun fietsrijvaardigheid wat bijschaven. Ze oefenden allerlei moeilijke situaties met het fietsbehendigheidsparcours van de MOS-groep. Zo konden ze met wat meer rijervaring het pad op voor de excursie van biologie en aardrijkskunde.

Behaalde MOS-logo'sDonderdag 8 november
Vandaag trok een MOS-delegatie van directie, leerlingen, leerkrachten en een buur van Barnum met de trein Brusselwaarts. Ze werden om 13 u. verwacht in het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap voor de uitreiking van het derde MOS-logo. Na een ludieke en leerrijke theatervoorstelling over het milieu volgde het officiële gedeelte: de plechtige uitreiking van het derde MOS-logo. Lotte en Benjamin mochten dit logo in ontvangst nemen. De namiddag werd afgesloten met een receptie. Nadien spoorden onze Barnumbende terug naar Roeselare, nog wat meer overtuigd van de MOS-gedachte en met nog meer energie om door te gaan met MOS en om deze keer te dingen naar de groene vlag van ECO-schools. Bekijk de foto's.

's Namiddags trokken de vijfdes naar De Spil voor de theatervoorstelling "Naar Andorra" van Theater Stap.
Een aantal jongeren met een mentale handicap brachten op een eigentijdse manier een verhaal van uitstoting, discriminatie, stigmatisering en racisme. De jongeren wilden met deze voorstelling hun ervaringen van hun bezoek aan het uitroeiingskamp van Auschwitz verwerken. Dit werd ons duidelijk gemaakt tijdens de eindgeneriek, waarin beelden te zien waren van dit bezoek.
De voorstelling was niet gemakkelijk, temeer omdat de teksten niet altijd goed verstaanbaar waren. Gelukkig werd de tekst af en toe ondersteund door geprojecteerde film- en tekstfragmenten. Niettemin een aangrijpende voorstelling die de waanzin van racisme en discriminatie op een bijzondere manier onder de aandacht brengt.

Woensdag 7 november
Deze namiddag kon je in de buurt van Barnum groepjes leerlingen van het derde en vierde jaar bespeuren gewapend met kruiwagens, emmers, PMD- en andere vuiliszakken, papierprikkers en een paar grote handschoenen. Ze namen deel aan de zwerfopruimactie in de wijde omgeving van de school, georganiseerd door de MOS-groep in samenwerking met de Stad Roeselare en MIROM. Deze zwerfopruimactie is één van de activiteiten op de milieukaart van de tweede graad. Net als de vorige keren, stonden de leerlingen weer versteld van wat ze allemaal gevonden en verzameld hadden langs de openbare weg. Na hun passage lag de buurt er weer netjes bij. Bekijk de foto's.
Onze jongens van de 1ste graad namen het deze namiddag in een heuse voetbalwedstrijd op tegen de Vrije Middelbare School .

Dinsdag 6 november
Duitse les"Hallo, ich bin Hermi Muxel und ich komme aus Österreich. Ich möchte etwas über mein Land erzählen." Zo sprak mevrouw Muxel vanmorgen de leerlingen uit 4 Latijnse C toe. Dankzij Jolien, leerlinge uit die klas, vond mevrouw Muxel de weg naar Barnum. Een uur lang vertelde ze in het Duits ("Ich werde ganz langsam sprechen!") over de belangrijkste steden, over enkele hoogtepunten in de geschiedenis van haar land, over culinaire specialiteiten én over haar beroep. Zij runt met haar man een hotel in Vorarlberg (www.gasthof-adler.at). Na goed twee maanden Deutschunterricht konden de leerlingen haar verhaal in grote lijnen begrijpen, Ann-Cathérine bedankte mevrouw Muxel trouwens in perfect Duits! Mevrouw Muxel zelf stond verbaasd over de ruime talenkennis van onze leerlingen. Als hoteluitbaatster, zo vertelde ze, beseft ze maar al te goed hoe belangrijk het is om vreemde talen te leren.

Rond 9u.30 ging de derde graad naar de Cityscoop in Roeselare. Ze kregen de kans om de film Babel te bekijken, een film die 7 nominaties kreeg en 1 oscar won. De film gaat over twee broers die met een geweer aan het spelen zijn. Het geweer gaat af en dit schot is het begin van een heleboel veranderingen in een aantal mensenlevens. De levens van een Amerikaans koppel dat vecht voor hun relatie, de levens van twee jonge Marokkanen die per ongeluk een misdaad begaan, het leven van een huishoudster die met twee Amerikaanse kinderen illegaal de Mexicaanse grens oversteekt en het leven van een Japanse, dove adolescente, van wie de vader gezocht wordt door de politie. Hoewel hun cultuur en levenswijze mijlenver uit elkaar liggen, zullen de wegen van deze mensen elkaar kruisen...

10u.55: brandalarm! Alle leerlingen verlaten de school. Deze evacuatie-oefening is nodig zodat alle leerlingen zouden weten hoe ze moeten reageren in een echte noodsituatie.

11.11.1111.11.11Vrijdag 26 oktober
Een krabbusje van 11.11.11 kwam onze speelplaats opgereden. Bedoeling was te krabben voor Afrika. Onder het krablaagje werd duidelijk wie won. Maar de actie gaat verder! Door het biljet te ondertekenen wil 11.11.11 zoveel mogelijk handtekeningen verzamelen om zo de Afrikaanse boeren te steunen. 11.11.11 verzet zich dit jaar tegen de plannen van Europa om Afrika "Economische Partnerschaps Akkoorden" (EPA's) te laten ondertekenen, die de grenzen tussen Europa en Afrika openstellen. Zo ontneemt de Europese Unie miljoenen boeren hun inkomen. Dus, krabben maar en de deur openen wanneer een 11.11.11-medewerker in het weekend van 10 en 11 november langs komt.

In de lessen Nederlands leren de leerlingen het onderscheid maken tussen feiten, fictie en meningen. Daarnaast herontdekken ze in het vierde jaar ook vele sprookjes. Mix deze twee elementen samen en je krijgt een heus "Sprookjesjournaal". Na slechts één uur voorbereiding, gingen de leerlingen van 4 LaC en 4 Ec4 tijdens de les 'live'. Ja, een goede reporter leert inderdaad improviseren! Dat leverde dan soms ook hilarische scènes op, waarvan de foto's en het filmpje getuigen!

Donderdag 25 oktober
De leerlingenraad vertoonde vanmiddag (en morgenmiddag het vervolg) de film "Corpse bride" in het teken van Halloween. Het verhaal draait rond Victor Van Dort, die door zijn ouders gedwongen wordt te trouwen met Victoria Everglot. Wanneer hij tijdens een avondwandeling door het bos zijn geloften repeteert, wordt hij gehoord door de "corpse bride", een dood meisje dat al jaar en dag wacht tot haar geliefde haar komt halen om met haar te trouwen. De corpse bride neemt Victor mee naar het rijk van de doden om onmiddellijk een huwelijk te voltrekken. De kapel werd voor deze gelegenheid helemaal donker gemaakt en de film werd geprojecteerd op een groot scherm, zo was het net als in een echte bioscoop. Veel leerlingen kwamen de film bekijken en vonden het een ideale voorbereiding op Halloween.

StraatsburgWoensdag 24 okotber
Vanochtend was het voor de 80 zesdejaars van Barnum en hun vier begeleidende leerkrachten heel vroeg dag. Hun beweegreden? Een goed gevulde tweedaagse trip naar de hoofdstad van de Elzas. Straatsburg is net zoals Brussel en Luxemburg vooral gekend voor zijn Europese instellingen, maar daarnaast heeft de Franse stad nog veel meer te bieden. Voor de leerlingen dus de ideale bestemming voor een politiek en historisch Frans cultuurbad. Lees meer.

Dinsdag 23 oktober
WetenschapsdagVandaag werd voor het eerst een wetenschapsdag georganiseerd op onze school. Zonder wetenschappelijke toepassingen zou onze wereld er immers helemaal anders uitzien. Minder comfort zonder onze moderne energiebronnen, maar ook minder vervuiling... Minder communicatie zonder de moderne media, maar ook minder gesofisticeerde wapens... Een kortere levensverwachting zonder de moderne geneeskunde, maar ook minder verkeersdoden... Aan de jongeren van nu de uitdaging om wetenschap positief aan te wenden in de toekomst!
Elke leerling werd via tal van activiteiten ondergedompeld in de fascinerende wereld van de wetenschap. Het bleef niet bij kijken, zelf op onderzoek gaan was de boodschap.
Lees meer.

Maandag 22 oktober
De tweedejaars trokken deze namiddag naar De Spil. Daar woonden ze de theatervoorstelling "Broers" van de EilandVerkaveling bij. Dit is een toneelstuk met muziek en woord dat een bewerking is van het boek "Gebr." van Ted Van Lieshout. Het thema rouwverwerking - passend voor de tijd van het jaar - vormde de kern van het verhaal. De acteurs sprongen creatief om met de kartonnen dozen die het decor vormden.

Zondag 21 oktober
De werkgroep oud-leerlingen organiseerde vandaag een oud-leerlingendag. Iedereen van de uitgangsjaren 1954 tot en met 1970 en de jubilarissen van de uitgangsjaren 1982 en 2002 werd uitgenodigd voor een gezellige babbel bij koffie en gebak in het restaurant van de school.

Vrijdag 19 oktober
Schrijf-ze-VRIJdagSchrijf-ze-VRIJdagVandaag nam Barnum opnieuw deel aan de schrijf-ze-VRIJDAG van Amnesty International Vlaanderen.
Over de middag kwamen leerlingen uit alle leerjaren brieven schrijven om aandacht te vragen voor de moeilijke leefomstandigheden van de straatkinderen in Senegal en Congo. Ze schreven daarvoor brieven naar de minister van Binnenlandse Zaken in Congo en de minister van Familiale Zaken in Senegal.
Aangezien beide brieven in het Frans waren, hadden de leerkrachten Frans van de eerste graad de brieven tijdens een les gelezen en vertaald. Zo was de drempel om te komen schrijven voor die jonge leerlingen niet meer zo groot en waren de vele jeugdige vrijwilligers zich die middag ook bewust van wat ze aan het schrijven waren.
Er werden 99 brieven geschreven! Als dank kreeg iedere schrijver een heerlijk stukje cake of wat ander zalig zoets...
MAAR het blijft niet bij deze ene schrijf-ze-VRIJDAG: telkens het spandoek ophangt, kan er 's middags geschreven worden (ca. één keer per maand).
Bekijk de foto's.

Dag van de JeugdbewegingVanmiddag bevestigde de leerlingenraad wat de hele school al vermoedde (het was moeilijk om geen Chiro-rokje of Scoutshemd tegen te komen in de gang): naast Schrijf-ze-VRIJdag was het ook de Dag van de Jeugdbeweging. Daarom organiseerde ze in de turnzaal een muziekmoment voor alle jeugdige bewegers die zin hadden om te dansen. Van "YMCA" tot de "Macarena" tot de "Marie-Louise", alle dansklassiekers passeerden de revue. Meneer Scheirlynck hield toezicht en zag dat het goed was.

Woensdag 17 oktober
Eenenvijftig lopers namen deze namiddag deel aan de SVS-Provinciale veldloop. De cadetten meisjes 4de jaar werden zelfs PROVINCIAAL KAMPIOEN! De meisjes uit het 1ste, 4de, 5de en 6de jaar mogen deelnemen aan het landelijk kampioenschap te St-Niklaas op 21 november. Zij zullen het daar opnemen tegen de beste lopers van de andere provincies. Alvast succes en blijven trainen! Bekijk de foto's.

Dinsdag 16 oktober
Oktobermaand = energiemaand. De leerlingen van het zesde jaar bekeken de film "An inconvenient truth" van Al Gore. MOS organiseerde deze voorstelling in samenwerking met de leerkracht aardrijkskunde tijdens het klasuur. In de lessen aardrijkskunde wordt immers heel wat aandacht besteed aan het probleem van de opwarming van de aarde.

Maandag 15 oktober
De MOS-brigade staat deze week weer paraat bij de ingangen van de school. Ouders die fout parkeren, bijvoorbeeld op het zebrapad of voor de schoolpoort, worden er door de leerlingen van 4 GrLa en 4 La a vriendelijk op gewezen dat zij misschien de andere leerlingen-weggebruikers in gevaar brengen. We houden het graag veilig voor iedereen.

Engels toneel "Frankenstein"Woensdag 10 oktober
Vandaag konden onze vijfdejaars genieten van de voorstelling "Frankenstein". Alastair Daniel, Engels acteur bij The Story Tent, slaagde er ook dit jaar weer in Mary Shelley's Frankenstein tot leven te brengen. Als teacher en actor deed hij een beroep op de leerlingen zelf. Zij acteerden mee, zij werden de personages in deze levendige reconstructie van het verhaal. A thrilling experience!
Lees meer. (written in English by students)
De cadetten meisjes speelden deze namiddag twee volleybalwedstrijden: één tegen de Bron Tielt en één tegen het College Roeselare.

Dinsdag 9 oktober
Een grootscheepse MOS-razzia onder de naam "Operatie Brooddoos" vond plaats bij de ingang van het restaurant. De leerlingen van 5 LaWi/LaWe/GrWe controleerden er alle boterhameters op verboden producten zoals plastiek- of aluminiumfolie. Vervuilers werden verplicht een omweg af te leggen om een plaatsje in het restaurant te bemachtigen.
In de Nederlandse les van het derde jaar werden fragmenten gelezen uit het "Dagboek van Anne Frank". Er werd wat achtergrondinformatie gegeven en een toneelstuk bekeken. De werkgroep Mondiale Vorming speelde hierop in en vertoonde voor alle derdejaars de documentaire "‘De laatste zeven maanden, vrouwen in het spoor van Anne Frank", een aangrijpende documentaire over vrouwen die het concentratiekamp overleefden, daar de familie Frank kenden en getuigen over het leven in Auschwitz en Bergen-Belsen. Een documentaire over onverdraagzaamheid en de gevolgen daarvan, vandaag actueler dan ooit!

Sportdag 2desSportdag 3desSportdag 5desVrijdag 5 oktober
De gangen van Barnum zagen er leeg uit. Alle leerlingen waren op sportdag! Deze dag was rijkelijk gevuld met allerlei sportieve activiteiten. Ieder jaar had een eigen programma.
Een kleine greep uit de vele activiteiten: touwenparcours, mountainbike, bounce-hockey, vlotten bouwen én uittesten, avonturentocht, watersporten, klimmuur, speleobox, deathride, afvaart van de Lesse...
Lees meer.

Donderdag 4 oktober
De Vredesweek liep vandaag verder toen Julie Vanlerberghe en Sarah Joye een mooie collectie vredesliedjes met tekst en beeld lieten beluisteren in de orangerie tijdens de middagpauze.

Sarah en Julie zorgden voor een aangepaste powerpoint met enkele mooie liedjesteksten over vrede. Dit initiatief, naar aanleiding van de Week van de Vrede, viel bij heel wat leerlingen in de smaak. Naarmate de middag vorderde, vulde de orangerie zich met enthousiaste medeleerlingen. Ze zongen uit volle borst mee met liedjes van Bob Sinclar, Black Eyed Peas... Ik denk dat heel wat leerlingen zo'n sfeervolle middag wel over willen doen.
(Door: Pauline Deturck, 5 WeWi)

Vorige week werd in het vijfde jaar gevraagd of er vrijwilligers waren om vandaag de sportdag van de leerlingen van Dominiek Savio te begeleiden. Onmiddellijk waren er een vijftiental enthousiastelingen die zich geroepen voelden om naar Gits te trekken en de dag door te brengen met deze leerlingen. Onze vijfdejaars begeleidden er jongeren van 13 tot rond de 20 jaar met elk een specifieke handicap, maar ze zagen dit niet als een hinderpaal. Lees meer.

Affiche vredesweekDinsdag 2 okotber
Om kwart voor 12 was het voor alle leerlingen verzamelen geblazen op het Forum. Daar hing al van 's morgens een spandoek "Week van de Vrede".
Waarom iedereen een donkere paraplu moest meebrengen, werd snel duidelijk toen Liesbeth Pattyn de slogan "Vluchtelingen hebben bescherming nodig" toelichtte. De organisatoren van de Vlaamse Vredesweek willen zo'n beschermende paraplu voor vluchtelingen die de doodstraf of foltering riskeren. En ook voor kinderen die opgesloten worden in gesloten asielcentra.
Er was ook post voor elke leerling: een brief van Selma, een Barnummer die twee jaar geleden opgepakt werd. Onder de paraplu's lazen zij een schrijnend verslag over ramen met tralies en prikkeldraad om het gebouw, over even naar buiten gaan, maar dan wel samen met vijf politieagenten. En over een groot verlangen om weer naar school te kunnen gaan.
Er was één bleke paraplu tussen al die donkere: de vluchteling voor wie wij het willen opnemen.
Bekijk de foto's.

Vrijdag 28 september
Vandaag wordt de finale van de estafettes voor het eerste jaar gespeeld. De 2 beste ploegen van iedere voorronde mogen het tegen elkaar opnemen in een spannende, sportieve strijd. Bekijk de foto's.

Maandag 24 september
De sportraad startte vandaag met estafettes voor leerlingen van het eerste jaar. De eerstejaars hadden zich massaal ingeschreven. Op maandag-, dinsdag- en donderdagmiddag zijn er voorrondes (telkens 6 ploegen van 6 leerlingen). Vrijdag zal de finale gespeeld worden.

Themadag 5des: 'Maskers af'Maandag 17 & dinsdag 18 september
Maandagavond na schooltijd vertrokken de vijfdes naar een voor hen nog onbekende bestemming voor hun themadag. Het thema was dit jaar 'onsmagjetvragen'. Het concept van de 24-uren themadag van vorig jaar werd daarbij behouden: elke klas organiseerde één activiteit voor de andere klasgroepen. Zo werd de bezinning bijna volledig in elkaar gestoken door de vijfdejaars. De leerkrachten zorgden voor goed gevulde maagjes die het goed gevulde programma aankonden.
Lees meer.

Vrijdag 14 september
Het is een traditie om bij het begin van het schooljaar klasfoto's te nemen. Dit gebeurde deze namiddag opnieuw. Alle leerlingen mochten even glimlachen voor onze fotograaf en daarna werden ook foto's genomen van de vele klasgroepen.

StartvieringDinsdag 11 september
Deze namiddag vertrokken alle leerlingen richting H. Godelievekerk. Daar ging de startviering door. Het werd een sfeervolle viering waarin het woord "Respect" centraal stond. Het verhaal rond Napoleon - jawel, die uit de geschiedenislessen - maakte ons duidelijk dat niemand (figuurlijk) groter is dan een ander, enkel (letterlijk, fysisch) langer. Enkel door iedereen te respecteren, kan - zoals Clouseau het ook zingt - de tegenpartij een medepartij worden. Bekijk de foto's.

's Avonds was er een eerste oudercontact voor ouders van leerlingen uit het 1ste jaar. Voor velen van hen is alles immers nieuw. Na een korte kennismaking met de klastitularis konden de ouders bij een klein hapje en een drankje ook de andere leerkrachten leren kennen.

Maandag 3 september
De eerste schooldag. 569 leerlingen kwamen vandaag door de schoolpoorten om vol goede moed aan een nieuw schooljaar te beginnen. We mochten 120 nieuwe gezichten (113 eerstejaars + 7 nieuwe leerlingen in de andere jaren) verwelkomen. Na de verdeling van de klassen, de eerste kennismaking met de klastitularis, een rondleiding voor de eerstejaars... konden de eerste lessen van start gaan.

Donderdag 28 augustus
Het schooljaar is nog niet begonnen en MOS schiet al in actie! Tijdens de boekenverkoop was er een standje waar MOS-leerlingen 100% gerecycleerde cursusblokken verkochten, en dit aan een zeer democratische prijs!

Naar top Naar top